Kanalizasyonda geçen bir macera

Evet günlük yaşantımız da kanalizasyon dediğimiz zaman aklımıza pek fazla eğlenceli şey gelmez. Fakat bilim kurgunun sınır tanımadığı eğlence dünyası, sizi bilgisayar ve çeşitli oyun platformlarında sınırsız eğlence imkanıyla tanıştırır. Özellikle bilgisayar oyunlarında kendinizi gerçek dünyada hiç olmak istemeyeceğiniz yerlerde ve buralarda kendinizi bir amacın için de sağa sola koştururken bulabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı üzere 2013 yılında piyasaya sürülen bu oyun, metronun ve yer altı kanalizasyon sistemlerinin, dünyanın kurtuluşu için son çare yerler olduğu bir oyundur. Gerilim seviyesi bir hayli yüksek bu macera ve gerilim oyunu gelecekte insanların nükleer saldırılar sonucu dünyayı yıkıma uğrattığı, bir kıyamet sonrası bilim kurgu oyunudur. Bu oyunda çeşitli mutasyona uğramış yaratıklar ve metro hatlarını ele geçirmeye çalışan Alman askerleriyle çetin bir savaşa girersiniz. Aynı zamanda esrarengiz bir canlının peşinde olmanız ve bu canlıyla temasa geçtiğiniz de bir takım translara görmeniz de, oyunu heyecanlı kılan Lucky Nugget bir başka özellik. Oyunun geliştirici ülkesi Ukranya’dır ve birçok oyun sever tarafından kanalizasyonlarcanalıyor favori gerilim oyunları listesinde yer alır. Oyun içinde kendinizi, metro ve kanalizasyonlar da karanlık bölgelerde dolaşırken büyük bir heyecanın içinde ve elinizde gazlı bir çakmakla ortalığı aydınlatmaya çalışırken bulursunuz.

Oyunda, metro kanalizasyon sistemlerinde hayatlarını sürdürmeye çalışan ve iğrenç şeyleri yemek mecburiyetin de kalan insanların hayatlarını izleme şansını yakalarsınız. Acaba gelecekte yaşanabileceklere karşılık ” Bizde biraz daha geniş mi yapsak bu kanalizasyonları. ” diye aklınızdan geçirebilirsiniz. Oyunun görselleri ve sizde yarattığı gerçeklik olgusu da gerçekten iyi sayılır. Oyunun 18 yaş ve üstü için yapıldığını da unutmamak gerekir. Aynı zamanda çevrim içi olarak da oyunu satın alıp oynayabilirsiniz.

Günümüzde dünyada ki silahlanma ve koltuklarını korumak için nükleer tehdit haline dönüşen ülkelerin sadece küçük bir kıvılcım ile bu silahları kullanmaması için hiç bir sebep yok. Çünkü insan oğlu her an her şeyi yok etmekte ve ihtirasları içinde bundan vazgeçememektedir. Bu nedenle gelecekte insanların kendilerini kanalizasyonlar ve metro hatlarında hayatlarını geçirmeye çalışırken bulması hiç de imkansız gözükmemektedir.